Сезонско смути со праски

Нова епизода на сезонско смути. Крајниот резултат е многу вкусен и здрав напиток. Вреди да се проба!

karas-7657

Нова епизода на сезонско смути. Праските со количина доминираа во оваа комбинација, но сепак со бојата успеа да преовлада боровинката. Крајниот резултат беше многу вкусно и здраво смути. Вреди да се проба!

Состојки

околу 1 кг праски

мала китка зеленолисест зеленчук (блитва, спанаќ и сл.)

грст ореви

2 банани

50-70г боровинки

1 лажица гоџи бобинки

1 лажица чиа семе

малку корен од ѓумбир (свеж или во прав)

100-200мл вода

свежо нане

karas-7658

Подготовка

1. Покрупното овошје се сецка на помали парчиња, а потоа сите продукти се ставаат во блендер.

2. Се додава водата и се пасира додека не се добие хомогена смеса.

3. Смутито е готово, уживајте!

karas-7656

Преземено од пријателскиот портал karas4training.com/mk

Напишано од
More from РЕПЕР
Gallery Post Format
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget...
Повеќе
Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *