Ги молам одговорните од МВР да дојдат кај мене во подрум и да пробаат да пронајдат ајвар

Некои луѓе џабе гледале „Бушава азбука“ кога сè уште пишуваат на латиница.

Fun-Art-l

Претставуваме избор од најпопуларните твитови на профилот „Емин Брачед“

Сега од #Албафон ќе си го земам оној телефонот на А.

– Ајфон?

– Не бе па ти. Атеце!

Го затвориле МекДоналдс у Македонија… па немало МекДоналдс у 18ти век бе луѓе!

Толку многу си го сакам „галакси с4“ што сè уште ми стои неотпакуван, на полица, под видеонадзор… во продавница.

Најди девојка со оригинални идеи, крадени твитови на ФБ имаат сите.

Јас твитам

Ти твиташ

Тој/таа/тоа на ФБ крадат

Не #ИстурамПиво, поготово не Скапско.

Шта речи, коју глупост твитнути?

Ги молам одговорните од МВР да дојдат кај мене во подрум и да пробаат да пронајдат ајвар.

По сабајлечки сум се разфејвал ко да нема утре.

– Ѝ кажав на девојка ми дека имам богат вујко.

– И?

– И сега она ми е вујна.

Да не беше денес неработен ден, никој од „вернициве“ немаше да знае што празник е.

Некоја одбојкарка правела свадба и кога го фрлила бидермаерот колешките од клубот 2 саата не дозволувале тој да падне на земја.

Од „медиуми“ што ставаат свој вотермарк на туѓи слики си патиме.

Времево ме тера на спиење, јадење и спиење.

Страм е нешто измеѓу страв и срам или како? Еве не знам…

#ОнаКога поради љубовни причини попушташ со Твитер… #МногуЛошо

Кај си бе? Те нема ко музика на MTV.

Супер Марио #комарец – боцка само печурки и желки.

Охридски #комарец – касаТ.

Твитер #комарец – каса само во #третасмена.

Усеин Болт #комарец, те каса 100 пати за 9,58 секунди.

Црногорски #комарец – лежи со боцката нагоре и чека да се боцнеш.

Грчки #комарец – боде само Македонци.

#Комарец наркоман – сам себе се боде.

Скопски #комарец – место „бззз“ праи „пееер“.

ЕУ #комарец – се убива од касање, а им забранува на другите да касаат.

Од кога нормализирање на температурите е расипување на времето?

Ние на Твитер твитаме, оние на ФБ фејсбукираат, што к.р праат тие на Тумблр бре?!

Минута молк за сите твитови што ги пропуштам висејќи на FavStar.

Некои луѓе џабе гледале „Бушава азбука“ кога сè уште пишуваат на латиница.

Повеќе од 24 часа немам пиено кафе. Дали сум нормален?

Вечерав во 6 и пол сабајле. Малце попосле ќе доручкувам.

Да вечерам сега или да почекам уште еден саат па да доручкувам? #дилема

Напишано од
More from РЕПЕР
Моќта на убедувањето и покорноста прикажани во „Бранови“
„Вие, значи, мислите дека диктатурата во Германија повеќе не е возможна, нели?“
Повеќе
Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *